Sisäpuolinen hienomittalaite OSIMESS
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
OSIMESS-sisäpuolinen tarkkuusmittakello pienille porarei'ille alkaen 1 mm. DLC-pinnoitettu mittapää (koosta 4,5–7,5 alkaen). Mittaneulan kapeneva kärki, joka on hienomittalaitteen mittavoiman alaisena, laajentaa uritettua mittapäätä.
Toistotarkkuus 1 µm.
Käyttötiedot
Nimellismitasta poikkeamien sekä muotovirheiden, kuten soikeuden tai kartiomaisuuden, mittaamiseen.
Toimitussisältö
Mittapäät, kovametallinen mittaneula, vakiopidin (mittakello ja asetusrenkaat eivät sisälly toimitukseen).
Erikoistarvikkeet
Hienomittakello nro 434674, digitaalinen hienomittakello nro 434671, vastapäivään käyvä mittakello nro 434807 koko 10, digitaalinen mittakello nro 434322, mittapöytä nro 435020.
Huomautus
Mallit mitta-alueeseen 20 mm asti sekä umpirei'ille pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Kalibrointi | Hinta pyynnöstä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Sisäpuolinen tarkkuusmittakello |
| Pakkaus | Tukeva laatikko |
| Mittausalue | 8 - 12 mm |
| Mittaussyvyys | 45 mm |
| Tehokas käyttöalue | 7.7 - 12.5 mm |
| Kovametallisten mittaneulojen lukumäärä | 2 |
| Kärkien määrä | 6 |
| Toistotarkkuus | 1 µm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 435010 |
|---|---|
| EAN | 2050001047915 |