Eco-katkaisuterä, vahvistettu, vasen 32/3l mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Jäähdytysnesteen syöttö pidikkeille muilta valmistajilta.
Huomautus
Asennusavain nro 279920 on tilattava erikseen. 19,5 mm:n katkaisusyvyydestä alkaen toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisupaloja nro 273656–273670.
Rakenteensa vuoksi se ei ole yhteensopiva EWS-pidikkeiden nro 319148 ja 319149 kanssa.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisuterä |
|---|---|
| Käyttö | Vasen |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 90 mm |
| Terän korkeus h5 | 32 mm |
| Vapaahionnan pituus | 45 mm |
| Korkeus h1 | 25 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 100 mm |
| Kokonaispituus ltot | 100 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27385532/3L |
|---|---|
| EAN | 4045197989321 |