Eco-katkaisuterä vahvistettu, vasen 26/3l mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Pitimiin nro 273893; 273894; 274095; 274097 tai VDI-pitimeen 319132.
Malli
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaan pinnan kohdalla.
Huomautus
Asennusavain nro 279920 on tilattava erikseen. Alkaen 19,5 mm:n pistosyvyydestä toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisulastuja nro 273656–273670.
Rakenteensa vuoksi ei ole yhteensopiva EWS-kiinnikkeiden nro 319148 ja 319149 kanssa.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Sopii
319140–319141 kokoa RL tai LL.
Sopii
Pitimiin nro 273893; 273894; 274095; 274097 tai VDI-pitimeen 319132.
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Huomautus
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen. 19,5 mm:n katkaisusyvyydestä alkaen toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisupalasia nro 273656–273670.
Rakenteensa vuoksi ei ole yhteensopiva EWS-kiinnikkeiden nro 319148 ja 319149 kanssa.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pistoterä |
|---|---|
| Käyttö | Vasen |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Kokonaispituus l | 109.5 mm |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 90 mm |
| Terän korkeus h5 | 26 mm |
| Vapaahionnan pituus | 45 mm |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Korkeus h1 | 21.4 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 109.5 mm |
| Kokonaispituus ltot | 109.5 mm |
| Kokonaispituus l | 109.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27386526/3L |
|---|---|
| EAN | 4045197778352 |