Eco-katkaisuterä, vahvistettu, oikea 32/3l mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaapinnalle.
Jäähdytysnesteen syöttö myös muiden valmistajien kiinnittimiin.
Huomautus
Asennusavain nro 279920 tilattava erikseen. Alkaen 19,5 mm:n katkaisusyvyydestä toinen terä osuu työkappaleeseen. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisupaloja nro 273656–273670.
Rakenteensa vuoksi ei ole yhteensopiva EWS-kiinnittimien nro 319148 ja 319149 kanssa.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Uransorvausterävarsi |
|---|---|
| Käyttö | Oikea |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Kiristyspidike |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 90 mm |
| Terän korkeus h5 | 32 mm |
| Vapaahionnan pituus | 45 mm |
| Korkeus h1 | 25 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 100 mm |
| Kokonaispituus ltot | 100 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27385432/3L |
|---|---|
| EAN | 4045197989314 |