Eco-katkaisuterä neutraali 32/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle ja lisäjäähdytys vapaapinnalle.
Jäähdytysnesteen syöttö muiden valmistajien kiinnittimille.
Käyttöarvot
Syville uriin ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvitulppa nro 279828 1.
Huomautus
19,5 mm:n uransyvyyden (uraleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:n (uraleveydestä 4 mm alkaen) jälkeen toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisu-/uransorvauslaattoja nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Sopii
Pidikkeeseen nro 273893; 273894; 274095; 274097 tai VDI-pidikkeeseen nro 319132–319133.
Malli
Eco-jäähdytys suoraan leikkuusärmälle sekä lisäjäähdytys vapaapintaan.
Jäähdytysnesteen syöttö myös muiden valmistajien pitimiin.
Käyttötiedot
Syville urille ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvitulppa nro 279828 1.
Huomautus
Alkaen 19,5 mm:n katkaisusyvyydestä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen leikkuusärmä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi syntyä uurteita. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteriä nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisuterä |
|---|---|
| Käyttö | Neutraali |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 110 mm |
| Terän korkeus h5 | 32 mm |
| Suurin upotussyvyys tmax | 56 mm |
| Vapaahionnan pituus | 55 mm |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Korkeus h1 | 25 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus ltot | 150 mm |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27385632/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197989369 |