Eco-katkaisuterä, neutraali 19/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan lastuamissärmälle sekä lisäjäähdytys vapaapinnalle.
Käyttöarvot
Syviin uriin ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvitulppa nro 279828 1.
Huomautus
19,5 mm:n (enintään 3 mm:n katkaisuleveydellä) tai vastaavasti 24,5 mm:n (alkaen 4 mm:n katkaisuleveydestä) katkaisusyvyyksistä lähtien toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteriä nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Sopii
Pidikkeeseen nro 274093 tai VDI-pidikkeeseen nro 319132–319133.
Huomautus
Sarja koostuu 2 terävarresta, joissa kummassakin on yksi porrastyökalu.
Rakenne
Eco-jäähdytys suoraan teräsärmälle ja lisäjäähdytys vapaalle pinnalle.
Käyttöarvot
Syviin uriin ja suurten halkaisijoiden katkaisuun.
Varaosa
Ruuvitulppa nro 279828 1.
Huomautus
19,5 mm:n katkaisusyvyyden (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:n (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) jälkeen toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi syntyä uritusta. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteräpaloja nro 273656–273670.
Huomio
Asennusavain nro 279920 tilataan erikseen.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Katkaisuteräpalkki |
|---|---|
| Käyttö | Neutraali |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Kokonaispituus l | 96 mm |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Enintään työkappaleen ⌀:lle | 40 mm |
| Terän korkeus h5 | 19 mm |
| Vapaahionnan pituus | 20 mm |
| Uran leveys w | 3 mm |
| Korkeus h1 | 15.7 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Kokonaispituus ltot | 96 mm |
| Kokonaispituus ltot | 96 mm |
| Kokonaispituus l | 96 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27386619/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197959805 |