Suurisyöttöjyrsin MFH Harrier 63/6s mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
MFH Harrier -suurisyöttöjyrsin mahdollistaa lyhyet koneistusajat suurten syöttöarvojen ja suuren lastuamissyvyyden ansiosta. Kuparien särmien ja lastukulman yhdistelmä vähentää leikkausvoimaa ja minimoi värinätaipumukset.
Käyttötiedot
Korkeampaan tuottavuuteen tasa-, upotus- ja urajyrsinnässä. Suuret ulkonemapituudet rampatessa eivät ole ongelma pienen leikkausvoiman ansiosta.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; nousu; nousu |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | MFH Harrier porareiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | SOMT.. |
| Vaihtopalan ruuvi | 229718 (15IP; 3,5 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.5 mm |
| ⌀ d3 | 46 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max ld-geometrialla | 3,5 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 124 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 109 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.45 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 45.4 mm |
| Asetuskulma κ | 10 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.36 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22206563/6S |
|---|---|
| EAN | 4960664707676 |