SOMT....20ER-LD PR1510 10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Vaihtoterä, jossa neljä leikkuusärmää ja kuperat terät pienille leikkausvoimille.
Käyttötiedot
LD-geometria soveltuu myös suuriin lastuamissyvyyksiin (ap max = 5 mm) kohtuullisilla syöttönopeuksilla.
Ei saa käyttää rampituksessa, heliksi- ja profiilijyrsinnässä eikä jyrkillä seinämillä.
Huomautus
Ohjearvot, kun ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
K
180
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1510 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsintään tarkoitetut kääntöterät |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT....20ER-LD |
| Usp2 | PR1510 |
| Syöttö fz per hammas | 0,06–2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-LD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,06–2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4.76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-LD; SOMT100420-ER-LD; SOMT100420-ER-LD |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-LD |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Tyyppi | GG |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 3.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3.5 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3.5 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22208210 |
|---|---|
| EAN | 4960664708093 |