SOMT......ER-FL PR1835 10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoteräpalat, joissa on neljä leikkuusärmää ja kuperat särmät pienille leikkuuvoimille.
Käyttötiedot
FL-geometria (pintaorientoitunut) on ensisijainen valinta rouhintaan vähätehoisilla koneilla.
Ei Helix-, DIP- eikä muotojyrsintään eikä jyrkille seinämille.
Huomautus
Ohjearvot ae:lle = 0,3×D.
Käyttötiedot
M
160
M
120
S
40
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1835 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsinvaihtoterä |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | SOMT......ER-FL |
| Usp2 | PR1835 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,8 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 1,8 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4.76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | INOX |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22208910 |
|---|---|
| EAN | 4960664029334 |