SOMT......ER-FL PR1825 10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoteräpalat, joissa on neljä leikkuusärmää ja kuperat teräsärmät pienten lastuamisvoimien saavuttamiseksi.
Käyttötiedot
FL-geometria (pintaorientoitunut) on ensisijainen valinta rouhintaan pienitehoisilla koneilla.
Ei käytettäväksi helix-, DIP- ja muotojyrsintään eikä jyrkillä seinämillä.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
P
200
P
180
P
160
P
140
P
100
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1825 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräpalat jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | SOMT......ER-FL |
| Usp2 | PR1825 |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 1,2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 1,2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4,76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | ST1400 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1,5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3,5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22208710 |
|---|---|
| EAN | 4960664028498 |