SOMT....20ER-GM PR1825 10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Vaihtoteräpalat, joissa on neljä särmää ja kuperat leikkuureunat pienille leikkausvoimille.
Käyttötiedot
GM-geometria on ensisijainen valinta yleiskoneistukseen.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
P
200
P
180
P
160
P
140
P
100
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1825 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräpalat jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | SOMT....20ER-GM |
| Usp2 | PR1825 |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,15 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,2 − 2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4,76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT....20ER-GM |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | ST1400 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1,5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22207010 |
|---|---|
| EAN | 4960664708147 |