SOMT......ER-FL PR1810
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoterä, jossa neljä lastuavaa särmää ja kuperat teräsärmät matalia lastuamisvoimia varten.
Käyttötiedot
FL-geometria (pintaa myötäilevä) on ensisijainen valinta rouhintaan pienitehoisissa koneissa.
Ei Helix-, DIP- ja profiilijyrsintään eikä jyrkille seinämille.
Huomautus
Suunta-arvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
K
180
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1810 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Jyrsintään tarkoitetut teräpalat |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | SOMT......ER-FL |
| Usp2 | PR1810 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5 − 2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4.76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL; SOMT100420-ER-FL |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | GG |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1.5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22209110 |
|---|---|
| EAN | 4960664026883 |