SOMT....20ER-GM PR1810 10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vaihtoteräpalat, joissa on neljä leikkuusärmää ja kuperat teräsärmät pienten lastuamisvoimien saavuttamiseksi.
Käyttötiedot
GM-geometria on ensisijainen valinta yleiskoneistukseen.
Huomautus
Ohjearvot ae = 0,3×D.
Käyttötiedot
K
180
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | PR1810 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Tuotetyyppi | Vaihtoteräpalat jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | HM |
| Usp1 | SOMT....20ER-GM |
| Usp2 | PR1810 |
| Syöttö fz per hammas | 0,5–2 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM |
| Lastuamissyvyys ap min | 0,15 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,5–2 mm |
| Kulmasäde | 2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 4,76 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 16 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM; SOMT100420ER-GM |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Tyyppi | GG |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 1,5 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 3 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 3 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 4 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 3,5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22207510 |
|---|---|
| EAN | 4960664026906 |