Suurisyöttöjyrsin MFH Harrier 52/4 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
MFH Harrier -suurisyöttöjyrsin mahdollistaa lyhyet koneistusajat suurten syöttöarvojen ja suuren lastuamissyvyyden ansiosta. Kuparien särmien ja lastukulman yhdistelmä vähentää leikkausvoimaa ja minimoi värinätaipumukset.
Käyttötiedot
Korkeampaan tuottavuuteen tasa-, upotus- ja urajyrsinnässä. Suuret ulkonemapituudet rampatessa eivät ole ongelma pienen leikkausvoiman ansiosta.
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; nousu; nousu |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Tuotetyyppi | Kopiointijyrsin |
| Usp1 | MFH Harrier porareiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | SOMT.. |
| Vaihtopalan ruuvi | 229718 (T15; 3,5 Nm) |
| Vaihtoterän koko | 10 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1.5 mm |
| ⌀ d3 | 35 mm |
| Suurin lastuamissyvyys ap max ld-geometrialla | 3,5 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 102 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 87 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.6 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 34.4 mm |
| Asetuskulma κ | 10 astetta |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 10 astetta |
| Fz-heliksi | 0.7 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.36 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 52 mm |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Vapaa pituus | 50 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Työstöstrategia | HPC |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22206552/4 |
|---|---|
| EAN | 4960664719600 |