Hylsyavainsarja 1/4; 1/2 tuuman nelivääntiö 38 osaa 6 6
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kiinnitys- / liitososat standardien DIN 3122/3123 mukaan, hylsyt standardin DIN 3124 mukaan. Sisä-/ulkopuoliset nelivääntiöt standardin DIN 3120 mukaan.
Kaikki työkalut säilytetään turvallisesti erityisesti muotoillussa polyuretaanivaahtomuovisisäkkeessä, jossa ne ovat aina käyttövalmiina.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Käyttötiedot
Ulkoisille kuusiokoloruuveille / -muttereille kierteellä M2 – M20.
Kuusiokoloruuveille kierteellä M4 − M18.
Huomautus
Sarjassa on lisäksi tilaa 4 kpl pienosarasiaa nro 951251 koko 2×3/1 (ei sisälly toimitukseen).
Toimitussisältö (taulukkokäyttö)
1/4 tuuman kuusiokantahylsyt: 9 kpl nro 631029 koot 4; 5; 5,5; 6; 7; 8; 9; 10; 11
1/2 tuuman kuusiokantahylsyt: 10 kpl nro 642229 koot 13; 16; 17; 18; 19; 21; 22; 24; 27; 30
1/4 tuuman kuusiokantaiset ruuvaushylsyt: 3 kpl nro 631729 koot 3; 4; 5
1/2 tuuman kuusiokantaiset ruuvaushylsyt: 5 kpl nro 643229 koot 6; 8; 10; 12; 14
1/4 tuuman T-kahva: 1 kpl nro 633029 koko 116
1/2 tuuman T-kahva: 1 kpl nro 641329 koko 295
1/4 tuuman liukukahva: 1 kpl nro 632829 koko 1/4
1/4 tuuman jatkot: 2 kpl nro 632429 koot 50; 150
1/2 tuuman jatkot: 2 kpl nro 641029 koot 130; 255
Kardaaninivel 1/4 tuumaa: 1 kpl nro 633529 koko 1/4
Kardaaninivel 1/2 tuumaa: 1 kpl nro 641629 koko 1/2
1/4 tuuman räikkäväännin: 1 kpl nro 632025 koko 1/4
1/2 tuuman räikkäväännin: 1 kpl nro 640025 koko 1/2
Säilytys: ABS-muovilaatikko
Tekniset tiedot
| Laatikon täyttöaste g | 8×20 |
|---|---|
| Tuotetyyppi | hylsyavain |
| Pakkaus | ABS-muovilaatikko |
| Pituus | 510 mm |
| Leveys | 294 mm |
| Korkeus | 61 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain; kuusiokolohylsyavaimet; kuusiokoloavain; kuusiokolohylsyavaimet; kuusiokoloavain; kuusiokolohylsyavaimet |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 3–14 mm |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/4 tuumaa; 1/2 tuumaa; 1/4 tuumaa |
| Avaimen välin alue, kuusiokantahylsyavain | 4–30 mm |
| Osien lukumäärä | 38 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6300126 |
|---|---|
| EAN | 4062406060213 |