Kuusiokolo-/kuusikulmahylsy 1/2 tuumaa 13 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 3124
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta viistetty nopeaa tarttumista varten ruuvinkantoihin. Sisäneliö tiukoin toleranssein turvallista kiinnitystä varten vääntötyökaluun. Sisäneliö standardin DIN 3120 mukaan.
Avainvälit tiukoin toleranssein säästävät ruuvinkantoja ja muttereita.
Ohuet seinämät mahdollistavat työskentelyn myös ahtaissa tiloissa. Kuusikulma HT-Drive-profiililla, joka säästää ruuveja ja muttereita.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
GARANT- ja HOLEX-kuusikulmahylsykärjet ovat saatavana myös tuumamitoissa (GARANT: nro 642232; HOLEX: nro 642222).
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsy |
| Vetoprofiili | Kuusiokulmahylsyt |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Normi | DIN 3124 |
| ⌀ ulostulopuolella | 19.1 mm |
| Pituus | 38 mm |
| Avaimenväli | 13 mm |
| Vetoprofiili | 6-kulmahylsyavaimet |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64222913 |
|---|---|
| EAN | 4062406061760 |