Momenttiavainsarja Click-Torque C 3 set 1 200 Nm 200
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Tarkkuus
Tarkastettu standardin DIN EN ISO 6789 mukaisesti.
Rakenne
Erittäin tukeva yksivartinen momenttiavain (vääntiöneliö 1/2 tuumaa), ergonomisella 2-komponenttikahvalla ja räikkäpäällä, jossa 45 hammasta. Helppo säätö ja vakioarvon tallennus kuuluvan ja tuntuvan lukituksen ansiosta, kun asteikkoarvo saavutetaan, sekä pää- ja hienoasteikon hyvän luettavuuden ansiosta. Selvästi kuuluva ja tuntuva laukaisumekanismi, kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan. Oikeakätiseen kiristykseen.
Mittayksikkö: Nm, lbfft.
Piirustustiedot
Piirustuksen ja kaavan selitys:
L1 = vipupituus ilman liitäntätyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty liitosmitta
l3 = vipupituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointiliitosmitan
L4 = liitäntätyökalun liitosmitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomenttiTaulukon käyttö – sisältö
hylsyt, kuusiokanta: kutakin 1 kpl 10; 13; 17; 19 mm
kuusiokolohylsyt: kutakin 1 kpl 6; 8; 10 mm
ruuvimeisselihylsyt Torx®:lle: kutakin 1 kpl TX30; TX40; TX45; TX50
jatkovarsi: 1 kpl 125 mm
Momenttiavain Click-Torque C 3: 1 kpl 40–200 Nm
Säilytys: tekstiililaatikossa
Tarkkuus
Tarkastettu DIN EN ISO 6789:n mukaan.
Rakenne
Erittäin vankka yksivartinen momenttiavain (1/2" neliöveto) ergonomisella 2-komponenttikahvalla ja räikkäpäällä, jossa 45 hammasta. Helppo asetus ja oletusarvon säilytys kuultavan ja tuntuvan lukittumisen ansiosta asteikkoarvon kohdalla sekä pää- ja hienoasteikon hyvän luettavuuden ansiosta. Selvästi kuultava ja tuntuvasti laukeava mekanismi, kun asetettu kiristysmomentti saavutetaan. Oikeakätiseen kiristykseen.
Mittayksikkö: Nm, lbfft.
Leikkausarvot
Selitys piirustukseen ja kaavaan:
L1 = vipuvarren pituus ilman liitintyökalua
l2 = momenttiavaimeen säädetty liitintappi-/pistomitta
l3 = vipuvarren pituus sis. tehtaalla asetetun kalibrointipistomitan
L4 = liitintyökalun pistomitta
L = työkalun kokonaispituus
T1 = asetettava vääntömomentti
T2 = määrätty vääntömomentti
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Momenttiruuvinväännin |
|---|---|
| Kiinteästi asetettu vääntömomentti | ei |
| Vetoprofiili | Kuusiokoloavain; kuusiokantahylsyavaimet; ruuvimeisselit TORX®-ruuveille; Kuusiokoloavain; kuusiokantahylsyavaimet; ruuvimeisselit TORX®-ruuveille; Kuusiokoloavain; kuusiokantahylsyavaimet; ruuvimeisselit TORX®-ruuveille |
| Vääntömomentin mittaustarkkuus | ±3 %; ±3 %; ±3 % |
| Palaute | laukaiseva |
| Laukaisuperiaate | mekaaninen lyhyenliikkeinen laukaisu |
| Vaihdettava näyttö | lbfft; lbfft; lbfft; lbfft; lbfft; lbfft |
| Laukaisuarvon asetus | säätöasteikolla |
| Laukaisuarvon säädettävyys | säädettävä |
| Liitäntämuoto | Vääntöneliö (räikkäväännin) |
| Mittausmenetelmä | vääntömomentti |
| Vetosuunta | Oikeakätinen kiristys |
| Lokitettavat tiedot | ei |
| Mittaustekniikka | mekaaninen |
| Laukaisusignaali | akustinen; haptinen; akustinen; haptinen; akustinen; haptinen |
| Normi | DIN EN ISO 6789 |
| Kokonaispituus l | 510 mm |
| Kalibrointi | O1 |
| Testauspöytäkirja | Valmistajan testauspöytäkirja |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Maksimivääntömomentti | 200 cNm |
| Näyttö | analoginen |
| Sarja | Click-Torque |
| Hetkellinen aikaväli | 40 - 200 Nm |
| Asteikon jako 1 viiva = | 100 cNm |
| Valmistajan merkintä | Click-Torque C 3 -sarja 1 |
| Avaimen välin alue, kuusiokantahylsyavain | 10-19 mm |
| Kuusiokoloavaimen avainvälikokoalue | 6-10 mm |
| Hetkellinen aikaväli | 30 - 146 lbfft |
| Asteikon jako 1 viiva = | 100 cNm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G656300200 |
|---|---|
| EAN | 4013288204691 |