12-kulmahylsy, pitkä, 1/2 tuumaa 27 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 3124-L
Rakenne
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta viistetty nopeaa tarttumista varten ruuvinkantoihin. Sisäneliö tiukoilla toleransseilla varmaa kiinnitystä varten vääntötyökaluun. Sisäneliö standardin DIN 3120 mukaan.
Tiukoilla toleransseilla olevat avainvälit säästävät ruuvinkantoja ja muttereita.
Ohutseinäinen myös erittäin ahtaisiin paikkoihin. 12-kanta (kaksoiskuusiokanta) HT-Drive-profiililla, joka on ruuveja ja muttereita säästävä.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
GARANT- ja HOLEX-12-kantaiset ruuvaushylsyt, pitkä, saatavana myös tuumamitoilla (GARANT: nro 642532; HOLEX: nro 642522).
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainkärki |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Normi | DIN 3124; DIN 3124; DIN EN 3710; DIN EN 3709; ASME B 107.5M |
| AS-Drive-profiililla | ja |
| ⌀ ulostulopuolella | 36 mm |
| Pituus | 77 mm |
| Avaimenväli | 27 mm |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64252927 |
|---|---|
| EAN | 4062406062057 |