Kuusiokolohylsy 1/2" TiN-pinnoitettu 8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 7422
Rakenne
Laadukas kaksiosainen rakenne. Optimaalisesti karkaistu runko ottaa vastaan ja välittää käyttöenergian. Sisäneliö tarkoin toleranssein varmistaa varman ja vakaan kiinnityksen käyttötyökaluun. Sisäneliö DIN 3120 -standardin mukainen.
TiN-pinnoitetut terät erittäin korkeaa tarttumis- ja kulumiskestävyyttä varten. Optimoitu korroosiosuojaus.
Materiaali
Hylsy kromivanadiiniterästä, hilseilemättömästi kromattu. Terä erikoisterästä TiN-pinnoitteella.
Käyttötiedot
Erityisen sopiva pitkäaikaisiin kuormituksiin, esim. sarjaruuvauksessa.
Tekniset tiedot
| Vetoprofiili | Kuusioavain |
|---|---|
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainhylsy |
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Normi | DIN 7422 |
| Pinta | kromattu |
| Lukitusrenkaalla | ei |
| Pallonmuotoisella päällä | ei |
| Toteutus | TiN-pinnoitettu |
| ⌀ kiinnityspuoli | 23 mm |
| Kuusikulmainen | 8 mm |
| Pituus | 60 mm |
| Kuusikulmainen | 1/2 tuuma |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G6432338 |
|---|---|
| EAN | 4000896046973 |