Pitkä 12-kulmahylsy, 1/2 tuumaa 10 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 3124-L
Malli
Taottu korkealaatuisesta teräksestä, sisäpuolelta viistetty nopeaa tarttumista varten ruuvinkantoihin. Sisäneliö tiukoin toleranssein varmaa kiinnitystä varten vääntötyökaluun. Sisäneliö standardin DIN 3120 mukaan.
Avainvälit tiukoin toleranssein suojaavat ruuvinkantoja ja muttereita.
Ohutseinäinen myös hyvin ahtaisiin tiloihin. 12-kulma (kaksoiskuusiokolo) HT-Drive-profiililla, joka on hellävarainen ruuveille ja muttereille.
Materiaali
Kromivanadiiniteräs, kromattu.
Huomautus
GARANT- ja HOLEX-12-kulmaiset ruuvauskärki-istukat, pitkät, ovat saatavilla myös tuumamitoissa (GARANT: nro 642532; HOLEX: nro 642522).
Tekniset tiedot
| Pinta | kromattu |
|---|---|
| Materiaali | kromivanadiiniterästä |
| Tuotetyyppi | Hylsyavainkärki |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
| Neliökiinnitys | 1/2 tuumaa |
| Normi | DIN 3124; DIN 3124; DIN EN 3710; DIN EN 3709; ASME B 107.5M |
| AS-Drive-profiililla | ja |
| ⌀ ulostulopuolella | 15.4 mm |
| Pituus | 77 mm |
| Avaimenväli | 10 mm |
| Vetoprofiili | 12-kulmahylsyavaimet |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G64252910 |
|---|---|
| EAN | 4062406061944 |