HELI3MILL-kulmajyrsin reiällä 80/11s mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Versiot kahdessa järjestelmäkoossa, lastunpituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-kääntöterät pesässä takaavat aidot 90° olkapinnat. Erittäin sopiva ympyräinterpoloiviin porausoperaatioihin ja ramppaukseen.
Varaosa
Kääntöterien ruuvisarja nro 229695 1 (TX10; 3,2 Nm).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Rampaaminen |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kokonaispituus ltot | 50 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| Terien lukumäärä z | 11 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| ⌀ d3 | 76 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 159 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 156.4 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.8 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 75 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0.6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.5 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3,4 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 FTP D080-11-27-10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22648680/11S |
|---|---|
| EAN | 7291075314168 |