HELI3MILL-kulmajyrsin reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Versiot kahdessa järjestelmäkoossa, lastunpituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-kääntöterät pesässä takaavat aidot 90° olkapinnat. Erittäin sopiva ympyräinterpoloiviin porausoperaatioihin ja ramppaukseen.
Varaosa
Kääntöterien ruuvisarja nro 229695 1 (TX10; 3,2 Nm).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Rampaaminen |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Halkaisija ⌀ | 50 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| ⌀ d3 | 46 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 99 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 96.4 mm |
| Ramppauskulma αmax | 1.2 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 45 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0.6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.5 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 3.1 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 FTP D050-6-22-10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 226486 |
|---|---|
| EAN | 7291075314090 |