HELI3MILL-kulmajyrsin reiällä 63/7 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Prosessivarma kulmajyrsintäjärjestelmä laajalle käyttöalueelle. Versiot kahdessa järjestelmäkoossa, lastunpituudet 10 ja 15 mm. Optimaalisesti tuetut Trigon-kääntöterät pesässä takaavat aidot 90° olkapinnat. Erittäin sopiva ympyräinterpoloiviin porausoperaatioihin ja ramppaukseen.
Varaosa
Kääntöterien ruuvisarja nro 229695 1 (TX10; 3,2 Nm).
Tekniset tiedot
| Jyrsinkäyttö | Ympyräjyrsintä; Ramppaus; Rampaaminen |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Kulmajyrsin |
| Usp1 | reiällä |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Työstöstrategia | HPC |
| Kokonaispituus ltot | 45 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 7 |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| ⌀ d3 | 59 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmax | 125 mm |
| Spiraalijyrsintä ⌀ dmin | 122.4 mm |
| Ramppauskulma αmax | 0.9 astetta |
| Ramppauspituus l αmax:lle | 58 mm |
| Aksiaalinen lastuamis-/vapautuskulmatyökalu | 16 astetta |
| Fz-heliksi | 0.6 |
| Suurin syöttö, vaihtoterälevy seks | 0.5 mm |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Spiraalijyrsintä ap | 2.9 mm |
| Sopivat kääntöterät | TP..1003..; TP..1003..; TP..1003.. |
| Sarja | HELI3MILL; HELI3MILL; HELI3MILL |
| Työstöstrategia | HPC |
| Valmistajan merkintä | HM390 FTP D063-7-22-10 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G22648663/7 |
|---|---|
| EAN | 7291075314144 |