Porrasleuat, sarja, 3 osaa, vinouritus
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk avainistukka nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm avainistukka Duro nro 313120; 313140 sekä avainistukka-/sorvaistukkajärjestelmät.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käyttöön koneessa.
Näin asetusaika minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneille, vaan on tärkeä kaikille sorvityypeille.
Ulkopuolisina tai sisäpuolisina leukoina.
Huomautus
- Myöhemmin hankittavat yläleuat ja porrasleuat on hiottava istukassa sisäpuolelta pyöreyden ja tasaisuuden varmistamiseksi
- Sorvi-istukkaan asennettaessa vertaa hammastusta.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsekeskittävä istukka ja leuat; Schunk itsekeskittävä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittävät istukanleuat |
| Leveys b | 26 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 250 mm |
| Pituus l | 114 mm |
| Korkeus h | 70 mm |
| Toteutus | -vaihe |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313235 |
|---|---|
| EAN | 2050001929396 |