Itsekeskittävä istukka perusleuoilla ja kovilla yläleuoilla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
- Erittäin korkea pyörintä- ja toistotarkkuus.
- leukavarmistuksella, keskitetty kiinnitys
- Suuri läpimeno.
- Kaksinkertainen tarkkuus DIN 6386 -määräykseen verrattuna.
- Suuri puristusvoima pienellä voimantarpeella.
- Korkeammat kierrosluvut turvakiinnitteisen käyttömutterin ansiosta.
- Leuat voidaan kääntää tai vaihtaa nopeasti ja helposti.
- Ulkokehällä roiskevesireuna.
- Voitelunippa kaikkien liukupintojen voiteluun.
Materiaali
Kokonaan terästä, kauttaaltaan pintakarkaistu.
Etu
Kaikkialle, missä vaaditaan erittäin suuria puristusvoimia, korkeaa pyörintätarkkuutta ja luotettavaa, pysyvää toistotarkkuutta.
Käyttötiedot
Konekaralle sylinterimäisellä keskityskiinnityksellä tai kiinnitykseen laipan avulla. Kiinnitys edestä ruuveilla. Työstämättömät laipat on aina ensin sovitettava koneeseen ja sitten sorvi-istukkaan.
Toimitussisältö
Sisältää: 1 leukasarja, 1 istukka-avain ja 1 kiinnitysruuvisarja.
Huomautus
Reikä E voidaan porata suuremmaksi: koko 160: 45 mm:iin, koko 200: 55 mm:iin, koko 250: 75 mm:iin, koko 315: 102 mm:iin (lisähinnasta).
Tekniset tiedot
| Normi | DIN 702-4 |
|---|---|
| Aukko e | 87 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 322 mm |
| Sisäinen jänneväli kovilla käänteisleuoilla | 102 - 319 mm |
| Istukan korkeus d | 111 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 300 mm |
| Ulkoinen kiinnitysalue kovilla käänteispaloilla | 12 - 323 mm |
| Iskuja per takaisku | 10.2 mm |
| Avain, sisäinen neliö k | 17 mm |
| Tyyppi | 315 |
| Paino | 64 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 3300 min-1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313120 |
|---|---|
| EAN | 4019208228013 |