Itsekeskittävä ROTA-S-plus 2.0 -istukka jakamattomilla porrastetuilla leuoilla DIN 702-4
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 702-4.
Malli
- Erittäin suuri pyörintä- ja toistotarkkuus.
- Pitkä käyttöikä ja korkea tarkkuus.
- Modulaarinen suojaholkkijärjestelmä.
- Erittäin lyhyet asetusajat.
- Sorvi-istukka pintakarkaistu kokoon ⌀ 315 mm asti.
- Suuri läpireikä (mitta E!).
- Turvatappi maksimaalista käyttäjäturvallisuutta varten.
- Perusleuat yhteensopivat istukkajärjestelmän ”F” ja järjestelmän ”Duro” kanssa.
- Joustava kiinnitys pienille ja suurille työkappaleille.
- Tarkka kiinnitys erittäin pienille sisähalkaisijoille.
Materiaali
Kokonaan terästä, siksi soveltuu korkeille kierrosluvuille (katso taulukko).
Käyttötiedot
Koneille, joissa on sylinterimäinen keskitysistukka tai kiinnitys laipan avulla. Kiinnitys edestä ruuveilla. Koneistamattomat laipat on aina sovitettava ensin koneeseen ja sen jälkeen sorvi-istukkaan.
Toimitussisältö
1 turvaistukka-avain ja 1 sarja kiinnitysruuveja.
Sis. 1 sarja jakamattomia porrastettuja leukoja.
Erikoislisävarusteet
Vara- ja lisäleuat, katso nro 313200 − 313350.
Seliteteksti
Karkaistu, erittäin jäykkä ja kiillotettu istukan runko.
Perusleuat vinolla hammastuksella.
Erikoismuoto roiskereunuksella.
Painike leukavaihdolle
Leukalukitus (3 kpl − paitsi koko 400).
Lukitustappi perusleuan esiasetusta varten.
Käyttö kuusioliitännällä.
Tekniset tiedot
| Normi | DIN 702-4 |
|---|---|
| Aukko e | 92 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 323 mm |
| Sisäinen jänneväli kovilla käänteisleuoilla | 95 - 326 mm |
| Istukan korkeus d | 117 mm |
| Ohjaus-⌀ b | 300 mm |
| Ulkoinen kiinnitysalue kovilla käänteispaloilla | 14 - 333 mm |
| Iskuja per takaisku | 9.9 mm |
| Tyyppi | 315 |
| Paino | 54.2 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 3400 min-1 |
| Kuusiokoloavain k | 16 mm |
| Sarja | ROTA-S plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313115 |
|---|---|
| EAN | 2050001928733 |