Kokoleuat, sarja 3 osaa
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Rã–hm
- Tuotenumero
- 313350
- Varastotilanne
- Ei varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammasratasistukoihin nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammasratasistukkaan Duro nro 313120; 313140 sekä hammasratas-/sorvi-istukkajärjestelmiin.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina koneella käytettäviksi.
Näin asetusaika minimoituu. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukaseteistä, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneissa, vaan on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Ulkopuolisina tai sisäpuolisina leukoina.
Huomautus
- Myöhemmin hankitut yläleuat ja porrasleuat on hiottava istukassa sisäpuolelta pyöreyden ja tasaisuuden varmistamiseksi
- Asennettaessa sorvi-istukkaan, vertaile hammastusta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Itsekeskittävät istukkaleuat |
|---|---|
| Sopiva värikoodi | Röhm-itsekeskittävä istukka ja leuat; Schunk-itsekeskittävä istukka ja leuat |
| Toteutus | 2-vaiheinen |
| Pituus l | 114 mm |
| Leveys b | 26 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 250 mm |
| Korkeus h | 70 mm |
| Pituus l | 114 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313350 |
|---|---|
| EAN | 4019208023625 |