Itsekiertyvä istukka perusleuoilla ja kovilla yläleuoilla DIN 702-3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Erittäin korkea heitto- ja toistotarkkuus.
- leukavarmistuksella, keskitetty kiinnitys
- Suuri läpimeno.
- Kaksinkertainen tarkkuus DIN 6386:n vaatimuksiin verrattuna.
- Suuri puristusvoima pienellä voimantarpeella.
- Korkeammat kierrosluvut turvavarmistetun liukukappaleen ansiosta.
- Leuat voidaan kääntää tai vaihtaa nopeasti ja helposti.
- Ulkokehä roiskevesireunalla.
- Voitelunippa kaikkien liukupintojen voiteluun.
Materiaali
Kokonaan terästä, täysin pintakarkaistut.
Etuna
Kaikkialle, missä vaaditaan erittäin suuria puristusvoimia, suurta heittotarkkuutta ja luotettavaa, pysyvää toistotarkkuutta.
Käyttötiedot
Karanpäille DIN 702-3. Tappruuvilla ja laippamutterilla. Sorvausistukka asennetaan aina suoraan karanpäähän ilman väli-laippaa.
Toimitussisältö
Sisältää: 1 leukasarja, 1 istukka-avain ja 1 kiinnitysruuvisarja.
Huomautus
Reikä E voidaan porata suuremmaksi: koko 160 → 45 mm, koko 200 → 55 mm, koko 250 → 75 mm, koko 315 → 102 mm (lisähintaan).
Tekniset tiedot
| Normi | DIN 702-3 |
|---|---|
| Aukko e | 87 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 322 mm |
| Sisäinen jänneväli kovilla käänteisleuoilla | 102 - 319 mm |
| Ulkoinen kiinnitysalue kovilla käänteispaloilla | 12 - 323 mm |
| Iskuja per takaisku | 10.2 mm |
| Avain, sisäinen neliö k | 17 mm |
| Tyyppi | 315 |
| Paino | 60 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 3300 min-1 |
| Lukituspulttien määrä | 4 |
| Ohjauskartion halkaisija b | 139.719 mm |
| Lukituspulttien koko | M16 |
| Pidike, lyhyt kartiokanta | 8 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313140 |
|---|---|
| EAN | 4019208227931 |