Itsekeskittävä istukka ROTA-S, lyhyt kartio perusleuoilla ja kovilla päällisleuoilla sekä perusleuoilla ja kovilla päällisleuoilla DIN 702-3
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 702-3.
Rakenne
- Erittäin korkea pyörintätarkkuus ja toistotarkkuus.
- Pitkä käyttöikä ja korkea tarkkuus.
- Modulaarinen suojaholkkijärjestelmä.
- Erittäin lyhyet asetusaika.
- Sorvi-istukka pintakarkaistu kokoon ⌀ 315 mm asti.
- Suuri läpireikä (mitta E!).
- Turvatappi maksimaalista käyttäjäturvallisuutta varten.
- Perusleuat yhteensopivat istukkajärjestelmän "F" ja järjestelmän "Duro" kanssa.
- Joustava kiinnitys pienille ja suurille työkappaleille.
- Tarkka kiinnitys erittäin pienille sisähalkaisijoille.
Materiaali
Kokonaan terästä, joten soveltuu korkeille kierrosluvuille (katso taulukko).
Käyttötiedot
Karaa varten DIN 55027 -karanokka lukituspulteilla ja lukitusmuttereilla. Sorvi-istukka asennetaan aina suoraan karanokkaan ilman väliadapterilevyä.
Toimitussisältö
1 turvaistukka-avain ja 1 sarja kiinnitysruuveja.
Sis. 1 sarja perusleukoja ja kovia päällisleukoja.
Erikoislisävarusteet
Vara- ja lisäleuat, ks. nro 313200 − 313350.
Tekniset tiedot
| Normi | DIN 702-3 |
|---|---|
| Aukko e | 62 mm |
| Ulkoinen ⌀ a | 256 mm |
| Sisäinen jänneväli kovilla käänteisleuoilla | 92 - 252 mm |
| Ulkoinen kiinnitysalue kovilla käänteispaloilla | 10 - 250 mm |
| Iskuja per takaisku | 7.7 mm |
| Tyyppi | 250 |
| Paino | 33.9 kg |
| Enimmäiskierrosluku: | 4200 min-1 |
| Lukituspulttien määrä | 4 |
| Ohjauskartion halkaisija b | 139.735 mm |
| Lukituspulttien koko | M16 |
| Pidike, lyhyt kartiokanta | 8 |
| Kuusiokoloavain k | 16 mm |
| Sarja | ROTA-S plus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313137 |
|---|---|
| EAN | 2050001928917 |