Porrasleuat, sarja, 3-osainen, suora hammastus
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammastankokara nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammastankokara Duro nro 313120; 313140 sekä hammastanko-/sorvauskara-järjestelmät.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käyttöön koneella.
Näin asetusaikoja minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneille, vaan se on tärkeä kaikentyyppisille sorveille.
Ulkopuolisina tai sisäpuolisina leukoina.
Huomautus
- Myöhemmin hankittavat yläleuat ja porrasleuat on hiottava karassa sisäpuolelta pyöreyden ja tasaisuuden varmistamiseksi
- Sorvauskaran asennuksessa vertaa hammastusta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Itsekeskittyvät istukkaleuat |
|---|---|
| Leveys b | 32 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 315 mm |
| Pituus l | 116.3 mm |
| Korkeus h | 66 mm |
| Toteutus | 2-vaiheinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313237 |
|---|---|
| EAN | 2050001929457 |