Lohkoleukasarja, 3 osaa, vino hammastus
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk hammaskehäistukoille nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm hammaskehäistukoille Duro nro 313120; 313140 sekä hammaskehä-/sorvi-istukkajärjestelmille.
Malli
Karkaistu ja hiottu hammastus.
Materiaali
C45, nuorrutettu
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, kannattaa useita leukayksiköitä pitää valmiina käyttöön koneella.
Näin asetusaikoja minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointitapa ei ole tarpeen vain NC-koneissa, vaan se on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsecentroiva istukka ja leuat; Schunk itsecentroiva istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsecentroivan istukan leuat |
| Leveys b | 22 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 200 mm |
| Pituus l | 94 mm |
| Korkeus h | 60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313225 |
|---|---|
| EAN | 2050001929150 |