Pehmeät yläleuat, sarja 3 osaa
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammaskehäistukkaan nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammaskehäistukkaan Duro nro 313120; 313140 sekä hammaskehä-/sorvaistukkajärjestelmiin.
Rakenne
Portaaton, yksilöllisen kiinnitys-⌀:n sorvaamiseen.
Hienojyrsitty vastepinta, mustapassivoitu.
Materiaali
Laatutuote teräksestä 16MnCr5.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leuka-yksiköitä valmiina käyttöön koneessa.
Näin asetusaika minimoituu. Leuka-yksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeellinen vain NC-koneissa, vaan se on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Kiinnitys karkaistuihin perusleukoihin ruuvaamalla. Epäsäännöllisen muotoisten tai jo työstettyjen työkappaleiden kiinnitykseen, joita ei saa vahingoittaa. Leuat työstetään työkappaleen muodon mukaisesti.
Huomautus
Alumiiniset yläleuat pyynnöstä.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm-itsekeskittyvä istukka ja leuat; Schunk-itsekeskittyvä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittyvät istukkaleuat |
| Tapin pituus a | 18 mm |
| Reikien väli b | 32 mm |
| Uran leveys d | 8 mm |
| Leveys b | 30 mm |
| Istukkatyyppiä varten | 250 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Pituus l | 125 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Tapin pituus a | 20 mm |
| Korkeus h | 50.5 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313220 |
|---|---|
| EAN | 2050002054431 |