Leuat, sarja, 3 osaa, istukalle ⌀ 315 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammastankoistukat nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammastankoistukka Duro nro 313120; 313140 sekä hammastanko-/sorvaistukkajärjestelmät.
Materiaali
Laadukas tuote 16MnCr5:stä, karkaistu.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leuka-yksiköitä valmiina käytettäväksi koneella.
Näin asetusaika minimoituu. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista pehmeillä yläleuoilla, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeen vain NC-koneissa, vaan se on tärkeä kaikentyyppisille sorveille.
Ulkopuoliseen kiinnitykseen, erittäin sopiva aihioiden kiinnittämiseen.
Huomautus
Kiristysalue nro 313115–313137 esimerkkinä. Kiristysporrastuksen syvyys 25 mm.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsekeskittyvä istukka ja leuat; Schunk itsekeskittyvä istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsekeskittyvät istukkaleuat |
| Tapin pituus a | 26 mm |
| Reikien väli b | 54 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Istukkatyypille ⌀ | 315 mm |
| Reikien väli b | 54 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Tapin pituus a | 26 mm |
| Jänneväli | 44 - 211 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313233 |
|---|---|
| EAN | 2050001929334 |