Tartuntaleuat, sarja, 3 osaa, istukalle ⌀ 250 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk-hammastankoistukkaan nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm-hammastankoistukkaan Duro nro 313120; 313140 sekä hammastanko-/sorvaistukkajärjestelmiin.
Materiaali
Laatutuote 16MnCr5-teräksestä, karkaistu.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, on järkevää pitää useita leukayksiköitä valmiina käyttöön koneessa.
Näin asetusaika minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukaseteistä, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointimenetelmä ei ole tarpeellinen vain NC-koneille, vaan on tärkeä kaikentyyppisille sorveille.
Ulkoiseen kiinnitykseen, erittäin sopiva aihioiden kiinnitykseen.
Huomautus
Kiinnitysalue nroille 313115–313137 esimerkkinä. Kiinnitysporrastuksen syvyys 25 mm.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsecentroiva istukka ja leuat; Schunk itsecentroiva istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsecentroivan istukan leuat |
| Tapin pituus a | 20 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Istukkatyypille ⌀ | 250 mm |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 250 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Uran leveys d | 12 mm |
| Tapin pituus a | 20 mm |
| Jänneväli | 78 - 234 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313232 |
|---|---|
| EAN | 2050001929310 |