Leukasarja, 3 osaa, istukalle ⌀ 200 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Schunk hammaskehäistukoille nro 313115; 313117; 313135; 313137, Röhm hammaskehäistukoille Duro nro 313120; 313140 sekä hammaskehä-/sorvi-istukkajärjestelmille.
Materiaali
Laatutuote 16MnCr5:stä, karkaistu.
Käyttötiedot
Koska leuat voidaan vaihtaa tai säätää haluttuun halkaisijaan muutamassa sekunnissa, kannattaa useita leukayksiköitä pitää valmiina käyttöön koneella.
Näin asetusaikoja minimoidaan. Leukayksiköt koostuvat esim. useista perusleukasarjoista, joissa on pehmeät yläleuat, jotka voidaan koneistaa haluttuun halkaisijaan. Tämä rationalisointitapa ei ole tarpeen vain NC-koneissa, vaan se on tärkeä kaikentyyppisissä sorveissa.
Ulkoiseen kiinnitykseen, erittäin sopiva aihioiden kiinnitykseen.
Huomautus
Kiristysalue nroille 313115–313137 esimerkkinä. Kiristysporrastuksen syvyys 25 mm.
Tekniset tiedot
| Sopiva värikoodi | Röhm itsecentroiva istukka ja leuat; Schunk itsecentroiva istukka ja leuat |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Itsecentroivan istukan leuat |
| Tapin pituus a | 20 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Uran leveys d | 10 mm |
| Istukkatyypille ⌀ | 200 mm |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 200 mm |
| Reikien väli b | 40 mm |
| Uran leveys d | 10 mm |
| Tapin pituus a | 20 mm |
| Jänneväli | 34–99 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 313231 |
|---|---|
| EAN | 2050001929273 |