SIMPLEX-kenkäsaran pää, ilman lyöntipaloja, ilman vartta
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
SIMPLEX-kenkävasaroihin nro 752800 / 752900 / 753100 / 753200 / 753300.
Rakenne
Vankka, kaksiosainen lyöntipää alumiinista tai pallografiittiraudasta. Voidaan varustaa sopivilla iskuosilla eri käyttötarkoituksiin. Kaikki iskuosat voidaan myös yhdistää keskenään.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinirunko: Kevyempiin töihin, kuten esimerkiksi kohdistuslyönteihin.
Koko G = pallografiittivalurautarunko: Raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = pallografiittiraudasta valmistettu pää.
Huomautus
Alumiinikoteloon ei saa asentaa pehmeämetallisia lisäosia (Ho-nro 754000).
Sopii
SIMPLEX-kenkäsaraan nro 752800 / 752900 / 753100 / 753200 / 753300.
Suoritus
Tukeva, kaksiosainen lyöntipää alumiinista tai tempervalusta. Voidaan varustaa sopivilla lyöntipaloilla eri käyttötarkoituksiin. Kaikkia lyöntipaloja voidaan myös yhdistellä keskenään.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinirunko: Kevyempiin töihin, kuten kohdistuslyönteihin.
Koko G = tempervalurunko: Raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esim. koneenosien asennukseen.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiininen pää; G = tempervalurautainen pää.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pehmeiden vasaroiden pää |
|---|---|
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 40 mm |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Sarja | SIMPLEX |
| Paino | 170 g |
| Kotelon ⌀ | 40 mm |
| Valmistajan merkintä | SIMPLEX |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 753310 |
|---|---|
| EAN | 4030618301370 |