SIMPLEX-pehmeävasara, kipinätön, varrella
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, kaksiosainen vasaranpää, jossa kaksi vaihdettavaa iskupäätä. Voidaan varustaa sopivilla iskupäillä eri käyttökohteisiin.
Kaikkia iskupäitä voidaan myös yhdistellä keskenään.
Pehmeävasara ja lyöntivasara: Pää alumiinia tai pallografiittivalurautaa, puuvarsi.
Pehmeävasara ja lyöntivasara: Pää alumiinia tai pallografiittivalurautaa, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinikotelo: Kevyempiin töihin, kuten esimerkiksi oikaisulyönteihin.
Koko G = pallografiittivalurautakotelo: Raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Varaosa
Varavarsia voidaan toimittaa numerolla 753400 ja kenkävasaran suojakuppi numerolla 753310.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = pallografiittivalurautapää.
Huomautus
Alumiinikoteloon ei saa asentaa pehmeämetallisia inserttejä (Ho-nro 754000).
Rakenne
Tukeva, kaksiosainen lyöntipää, jossa kaksi vaihdettavaa lyöntiosaa. Voidaan varustaa sopivilla lyöntiosilla eri käyttötarkoituksiin.
Kaikkia lyöntiosia voidaan myös yhdistellä keskenään.
Pehmeävasara ja asennusvasara: alumiini- tai pallografiittivalurautapää, puuvarsi.
Pehmeävasara ja asennusvasara: alumiini- tai pallografiittivalurautapää, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinirunko: kevyempiin töihin, kuten esimerkiksi kohdistuslyönteihin.
Koko G = pallografiittivalurautarunko: raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Varaosa
Vara-varsia voidaan toimittaa numerolla 753400 ja vasaransuojakuppi numerolla 753310.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = pallografiittivalurautapää.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pää pehmeille vasaroille |
|---|---|
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 50 mm |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Sarja | SIMPLEX kenkävasara |
| Kotelon ⌀ | 50 mm |
| Pääpituus iskun kanssa | 135 mm |
| Varren pituus | 310 mm |
| Kokonaispituus | 365 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 753300 |
|---|---|
| EAN | 2050001008435 |