SIMPLEX-suojavasara muovi-inserteillä, punainen
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka, kaksiosainen iskupää, jossa on kaksi vaihdettavaa iskupintaa. Voidaan varustaa sopivilla iskuosilla eri käyttötarkoituksiin.
Kaikki iskuosat voidaan myös yhdistää keskenään.
Pehmeävasara ja lyöntivasara: Alumiinista tai pallografiittivaluraudasta valmistettu pää, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinirunko: Kevyempiin töihin, kuten esimerkiksi kohdistusiskuihin.
Koko G = pallografiittivaluraudasta valmistettu runko: Raskaisiin, voimakkaisiin iskuihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Varaosa
Varavarsia voidaan toimittaa numerolla 753400 ja kengitysvasaran suojakupu numerolla 753310.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = pallografiittivalurautapää.
Huomautus
Alumiinikoteloon ei saa asentaa pehmeämetalli-inserttejä (Ho-nro 754000).
Rakenne
Tukeva, kaksiosainen lyöntipää, jossa on kaksi vaihdettavaa päätä. Voidaan varustaa sopivilla lyöntipäillä eri käyttökohteisiin.
Kaikkia lyöntipäitä voidaan myös yhdistellä keskenään.
Pehmeävasara ja vetovasara: Pää alumiinia tai tempervalurautaa, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinirunko: Kevyempiin töihin, kuten kohdistuslyönteihin.
Koko G = tempervalurautarunko: Raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esim. koneenosien asennukseen.
Varaosa
Varret saatavana numerolla 753400 ja pehmeävasaran suojus numerolla 753310.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = tempervalurautapää.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Väri | punainen |
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 50 mm |
| Sarja | SIMPLEX |
| Paino | 0.72 kg |
| Pääpituus iskun kanssa | 135 mm |
| Materiaalipanostus | Muovi, kova |
| Valmistajan merkintä | SIMPLEX |
| Varren materiaali | Puu |
| Varren pituus | 310 mm |
| Kokonaispituus | 365 mm |
| Väri | punainen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 752900 |
|---|---|
| EAN | 4030618300465 |