SIMPLEX-kenkävasara, supermuovilisäkkeet, valkoinen
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, kaksiosainen lyöntipää, jossa kaksi vaihdettavaa lyöntipäätä. Voidaan varustaa sopivilla lyöntipäillä eri käyttötarkoituksiin.
Kaikki lyöntipäät voidaan myös yhdistää keskenään.
Pehmytvasara ja lyöntivasara: Alumiinista tai pallografiittivaluraudasta valmistettu pää, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinirunko: Kevyempiin töihin, esimerkiksi kohdistuslyönteihin.
Koko G = pallografiittivalurautarunko: Raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Varaosa
Vara-varsia voidaan toimittaa numerolla 753400 ja kengitysvasaran suojus numerolla 753310.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = pallografiittivalurautapää.
Huomautus
Alumiinikoteloon ei saa asentaa pehmeämetallisia inserttejä (Ho-nro 754000).
Malli
Tukeva, kaksiosainen lyöntipää, jossa kaksi vaihdettavaa lyöntiosaa. Voidaan varustaa sopivilla lyöntiosilla eri käyttökohteisiin.
Kaikkia lyöntiosia voidaan myös yhdistää keskenään.
Pehmovasara ja lyöntivasara: Alumiini- tai tempervalurautapäinen, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko A = alumiinikotelo: Kevyempiin töihin, kuten esimerkiksi kohdistuslyönteihin.
Koko G = tempervalurautakotelo: Raskaisiin, voimakkaisiin lyönteihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Varaosa
Varavarsia voidaan toimittaa numerolla 753400 ja kenkävasaran suojus numerolla 753310.
Huomautus
Kokointä, jossa A = alumiinipää; G = tempervalurautapää.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Väri | valkoinen |
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 40 mm |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Sarja | SIMPLEX |
| Paino | 0.36 kg |
| Pääpituus iskun kanssa | 110 mm |
| Materiaalipanostus | Superplast, keskikova |
| Valmistajan merkintä | SIMPLEX |
| Varren materiaali | Puu |
| Varren pituus | 280 mm |
| Kokonaispituus | 330 mm |
| Väri | valkoinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 753100 |
|---|---|
| EAN | 4030618300496 |