SIMPLEX-kenkävasara pehmeämetalli-iskuosalla
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, kaksiosainen lyöntipää, jossa kaksi vaihdettavaa iskuosaa. Voidaan varustaa sopivilla iskuosilla eri käyttötarkoituksiin.
Kaikkia iskuosia voidaan myös yhdistellä keskenään.
Pehmeävasara ja ajovasara: pää alumiinia tai tempervalurautaa, puuvarsi.
Käyttötiedot
Koko G = tempervalurautarunko: raskaisiin, voimakkaisiin iskuihin, esimerkiksi koneenosien asennukseen.
Koko A = alumiinirunko: kevyempiin töihin, kuten kohdistusiskuihin.
Varaosa
Varavarsia voidaan toimittaa numerolla 753400 ja kenkävasaran suojakuppi numerolla 753310.
Huomautus
Kokomerkintä A = alumiinipää; G = tempervalurautapää.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vasara |
|---|---|
| Väri | hopea |
| Työpinnan ⌀ lyönnissä | 40 mm |
| Sarja | SIMPLEX |
| Paino | 0,75 kg |
| Pääpituus iskun kanssa | 110 mm |
| Materiaalipanostus | Pehmeämetalli, kova |
| Valmistajan merkintä | SIMPLEX |
| Varren materiaali | Puu |
| Varren pituus | 280 mm |
| Kokonaispituus | 330 mm |
| Väri | hopea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 753200 |
|---|---|
| EAN | 4030618300281 |