TAMETO-valaisinyksikkö 2000
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kannatinvarren konsoli nro 928055, 928056, 972086 ja 972087.
Malli
Valaisin, täydellinen valonlähteellä ja liitäntäkaapelilla asennusta varten kytkimeen nro 928470 ON/OFF tai 928460 ON/OFF (teollisuuspistokeliitäntä). Huoltovapaa LED-tekniikka pitkällä käyttöiällä. Energiatehokas valonlähde on erittäin tasainen, häikäisemätön ja välkkymätön, siinä on hyvä värintoisto tasapainotettujen spektriosuuksien ansiosta sekä korkea ääriviiva- ja kontrastiterävyys. Värilämpötila / valon väri noin 400 K.
LED-valaisin, jossa on värittömäksi anodisoidusta alumiinista ja mustasta muovista valmistettu kotelo. Häikäisysuoja kuulaprismasuojalla PMMA. Valaisimessa on portaaton himmennin ja se on suojattu epäpuhtauksilta suljetun rakenteen ansiosta. Liitäntä teollisuusliitäntäjärjestelmän kautta helppoa ketjutusta varten.
Tässä valaisimessa on sisäänrakennetut LED-lamput. Valaisimen LED-valoja ei voi vaihtaa.
Toiminto
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ < 12 mm, mutta kosketusta tulee välttää; lisäksi ei suojaa vettä vastaan.
Sopii
Kantovarsikonsoli nro 928055, 928056, 972086 ja 972087.
Malli
Valaisinvarsi täydellisenä, sisältää valonlähteen ja liitäntäkaapelin asennusta varten kytkimeen nro 928470 ON/OFF tai 928460 ON/OFF (teollisuuspistoliitin). Huoltovapaa LED-tekniikka pitkällä käyttöiällä. Energiatehokas valonlähde on erittäin homogeeninen, häikäisemätön ja välkkymätön, sillä on hyvä värintoisto tasapainoisten spektriosuuksien ansiosta sekä korkea ääriviiva- ja kontrastiterävyys. Värilämpötila / valon väri noin 400 K.
LED-valaisin, jossa kupu värittömäksi anodisoitua alumiinia ja mustaa muovia. Häikäisysuoja palloprismasuojalla PMMA. Valaisimessa on portaaton himmennin, ja se on suojattu epäpuhtauksilta suljetun rakenteen ansiosta. Liitäntä teollisella liitäntäjärjestelmällä helppoa ketjutusta varten.
Tässä valaisimessa on kiinteät LED-lamput. Valaisimen ledejä ei voi vaihtaa.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pinta-asennettava valaisin |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Syvyys | 187 mm |
| Syvyys | 187 mm |
| Leveys | 1920 mm |
| Paino | 6 kg |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-pistoliitäntäjärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| IP-suojausluokka | IP 20 |
| Syvyys | 187 mm |
| Leveys | 1920 mm |
| Pituus | 1920 mm |
| Paino | 6 kg |
| Sopii tyypille | 2000 mm |
| LED-tekniikka | kyllä |
| Valaistus | kyllä |
| Virtakytkin | kyllä |
| Valovirta | 3700 lm |
| Värilämpötila | 4000 K |
| Tehonkulutus | 40 W |
| Valaisimen syvyys | 167 mm |
| Valaisimen pituus | 1490 mm |
| Häikäisemätön ja välkkymätön | kyllä |
| Portaattomasti himmennettävä | kyllä |
| Valaisimen pituus | 1490 mm |
| Valaistus | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9286082000 |
|---|---|
| EAN | 4013330060718 |