Katkaisutyökalun pidin, vasen 16/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Katkaisusyvyyksistä 19,5 mm (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi muodostua uritusta. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteriä nro 273656–273670.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 5 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Varren leveys b | 16 mm |
| Pistosyvyys tmax | 21 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Pään pituus l1 | 37 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 16 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27375816/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197538390 |