Katkaisutyökalunpidin vasen 25/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä teräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä antaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Maks. ⌀ = rajoitettu työkappaleen halkaisija rakenteen vuoksi.
Alkaen 19,5 mm:n uransyvyydestä (uraleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (uraleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä uritus-/katkaisukääntöterälevyjä nro 273656–273670.
Malli
10 × w
Rakenne
Valmistetaan erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä teräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Maks. ⌀ = rakenteesta johtuen rajoitettu työkappaleen halkaisija.
19,5 mm:n katkaisusyvyydestä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uurteita.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisukääntöteriä nro 273656–273670.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Varren tyyppi | Purkki-/kiinnityspidike |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Varren leveys b | 25 mm |
| Pistosyvyys tmax | 30 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Pään pituus l1 | 46 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 26.5 mm |
| Maksimi ⌀ | 60 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27376125/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197485229 |