Katkaisutyökalun pidin, vasen 20/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistetaan erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoteräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä antaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Maks. ⌀ = rajoitettu työkappaleen halkaisija rakenteen vuoksi.
19,5 mm:n pistosyvyydestä (pisto-/uranleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (pisto-/uranleveyksestä 4 mm alkaen) toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi muodostua uria.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä pistovaihtoteräpaloja nro 273656–273670.
Rakenne
10 × w
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä kääntöterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä antaa selvästi paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Maks. ⌀ = rajoitettu työkappaleen halkaisija rakenteen vuoksi.
19,5 mm:n katkaisusyvyyttä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) lähtien toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisu-/sorvauslaattoja nro 273656–273670.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Varren tyyppi | Purkki-/kiinnityspidike |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 150 mm |
| Varren leveys b | 20 mm |
| Pistosyvyys tmax | 30 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Pään pituus l1 | 46 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 21.5 mm |
| Maksimi ⌀ | 60 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27376120/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197485212 |