Katkaisutyökalun pidin, oikea 32/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtopalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia leikkuuvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnanlaatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Katkaisuleveydestä 6 mm alkaen tmax-arvolla (5 × katkaisuleveys) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Varmasti uraton arvoon t = 24,5 mm asti.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 170 mm |
| Varren leveys b | 32 mm |
| Pistosyvyys tmax | 15 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | kyllä |
| Pään pituus l1 | 34 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 26.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27375532/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197531582 |