Eco-uransorvauspidin, vasen 25/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistetaan erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä teräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä parantaa merkittävästi pinnan laatua ja tuottavuutta.
Huomautus
Maks. ⌀ = rakenteesta johtuen rajoitettu työkappaleen halkaisija.
19,5 mm:n uransyvyydestä alkaen (uraleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (uraleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi muodostua uria.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä uransorvauslaattoja nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteen syöttö on mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnittimien nro 319006−319136 kanssa.
Rakenne
10×w
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä kääntöterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen stabiliteetti aksiaalisia ja radiaalisia leikkausvoimia vastaan, mikä tuottaa selvästi paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Maks. ⌀ = rajoitettu työkappaleen halkaisija rakenteen vuoksi.
19,5 mm:n uransyvyydestä (uraleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (uraleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi syntyä uurteita.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä uransorvauslaattoja nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnittimien nro 319006–319136 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 121 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 25 mm |
| Pistosyvyys tmax | 30 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Toiminnallinen leveys l4 | 26.5 mm |
| Maksimi ⌀ | 60 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27383625/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197517357 |