Eco-pistouran sorvaustyökalunpidin, pitkä varsi, vasen 20/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä teräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä antaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
19,5 mm:n pistosyvyydestä (pistoleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (pistoleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä joutuu kosketuksiin työkappaleen kanssa. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä piston kääntöteriä nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006−319136 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Vasen |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 112 mm |
| Vasen tai oikea | vasen ja neutraali |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 20 mm |
| Pistosyvyys tmax | 21 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 36.5 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 21.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27386320/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197582126 |