Eco-uransorvaustyökalunpidin oikea 25/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtopalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia leikkuuvoimia vastaan, mikä antaa selvästi paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
19,5 mm:n uransyvyydestä alkaen (uraleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (uraleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uria. Käytä tarvittaessa yksiteräisiä uransorvausvaihtopaloja nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnittimien nro 319006–319136 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 108 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 25 mm |
| Pistosyvyys tmax | 21 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 36.5 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 26.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27386025/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197581952 |