Eco-katkaisusorvauspidin oikea 16/3 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä kääntöteräpalojen kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä tuottaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Maks. ⌀ = rajoitettu työkappaleen halkaisija rakenteen vuoksi.
19,5 mm:n katkaisusyvyydestä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm:stä (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisusorvauslaattoja nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -pidikkeiden nro 319006–319136 kanssa.
Rakenne
8×w
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä vaihtoterien kuperan kiinnityksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia leikkuuvoimia vastaan, mikä tuottaa huomattavasti paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Maks. ⌀ = rajoitettu työkappaleen halkaisija rakenteen vuoksi.
Alkaen 19,5 mm:n katkaisusyvyydestä (katkaisuleveyteen 3 mm asti) tai 24,5 mm (katkaisuleveydestä 4 mm alkaen) toinen terä osuu työkappaleeseen. Tällöin voi muodostua uria.
Käytä tarvittaessa yksiteräisiä katkaisusorvauspalat nro 273656–273670.
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006−319136 kanssa.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Tuotetyyppi | Teräpidin |
| Varren tyyppi | Puristinpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 5 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 16 mm |
| Pistosyvyys tmax | 25 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 43 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 16 mm |
| Maksimi ⌀ | 50 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27383516/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197517302 |