Eco-pistokatkaisusorvaustyökalun pidin 20/3 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Valmistettu erittäin lujasta työkaluteräksestä (> 1300 N/mm2). Yhdessä kääntöterien kuperan kiristyksen kanssa saavutetaan maksimaalinen vakaus aksiaalisia ja radiaalisia lastuamisvoimia vastaan, mikä antaa selvästi paremman pinnanlaadun ja tuottavuuden.
Huomautus
Jäähdytysnesteen syöttö mahdollista vain yhdessä GARANT Master Eco -kiinnikkeiden nro 319006–319136 kanssa.
Alkaen pistoleveydestä 6 mm, kun tmax (5× pistoleveys), toinen terä koskettaa työkappaletta. Tällöin voi muodostua uritusta. Varmasti uritukseton arvoon t = 24,5 mm asti.
Tekniset tiedot
| Käyttö | Oikea |
|---|---|
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sisäinen jäähdytys | ja |
| Tuotetyyppi | Teränpidin |
| Uran leveys w | 3 mm; 3 mm; 3 mm |
| Ruuvit | 279815 6 (TX25; 6 Nm) |
| Kokonaispituus l | 93.5 mm |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Varren leveys b | 20 mm |
| Pistosyvyys tmax | 15 mm |
| Aksiaalinen uransorvaus mahdollista | ei |
| Sarja | Eco; Eco; Eco |
| Pään pituus l1 | 34.5 mm |
| Toiminnallinen leveys l4 | 21.5 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G27383020/3 |
|---|---|
| EAN | 4045197515964 |